جستجو
  وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی
کتاب ها
اراضی و املاک
اراضی و املاک
کارگاه های حقوق اراضی آپارتمان
دوره نگارش دادخواست
مجموعه قرارداد های مدرن
تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی، املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی املاک و اراضی
حقوق کاربردی آب
مقررات اراضی داخل محدوده قانونی شهر ها
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دیوان عدالت اداری
مجموعه قرارداد های مدرن 2
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دادگستری دعاوی خانوادگی
نظام حقوقی حاکم بر آپارتمان در قوانین و مقررات موضوعه و رویه قضایی
مجموعه قرارداد های مدرن 4
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی ثبت املاک و اسناد، شرکت ها
حقوق کاربردی اراضی در ایران
مجموعه قرارداد های مدرن 3
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن قراردادها، اجاره، آپارتمان
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی اسناد تجاری
اعاده دادرسی،دعوی متقابل،ورود ثالث،اعتراض ثالث،جلب ثالث،تجدیدنظر خواهی
شرایط فنی و ضوابط قانونی انواع حریم در حقوق کاربردی ایران
دعاوی امور حسبی،اعسار و تقسیط،رأی غیابی و واخواهی،تأمین خواسته،دستور موقت و تأمین دلیل
کتاب روابط ،حوادث،قرارداد ودعاوی کارگر،کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردی ایران
اعتبارنامه ها،ضمانت نامه ها،حواله ها،اسنادتجاری،بارنامه،بیمه نامه،تسهیلات بانکی،رهن،وثیقه
قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربردی ایران
حقوق کاربردی شرایط عمومی،خصوصی و مکاتبات پیمان در مقررات و رویه قضایی
وقف و اراضی موقوفه
مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد اول
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد دوم
قرارداد های پیش فروش و مشارکت ساحتمان
حقوق کاربردی حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن در مقررات و رویه قضایی
مجموعه قراردادهای مدرن5
مجموعه توصیفی و تفسیری قوانین،مقررات و رویه قضایی آب و منابع آبی
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن (املاک،اراضی،آب) جلد اول
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن جلد دوم
حقوق کاربردی تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی،املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی نسق،حق زارعانه، حق ریشه، کارافه،اراضی و املاک و باغات ،رویه قضایی
کارگاه آموزشی بررسی روابط حقوقی کارگر و کارفرما
قرارداد های مدرن 6
رويداد هاي مهم حقوقي امروز
تصويب قانون مجازات اخلال كنندگان در امر امنيت پرواز - 1349
جملات مفید حقوقی
آیا می‌دانید؟ واحد ارشاد و معاضدت قضایی مستقر در مجتمع های دادگستری آماده ارائه راهنمایی حقوقی به شما هستند؟
مشاوره و قبول کلیه دعاوی حوزه حمل و نقل اعم از حمل نقل زمینی،دریایی،هوایی و نگارش قراردادهای موصوف توسط گروه حقوقی متخصص بین الملل پذیرفته می شود شماره تماس 09124399731 سعید خمسه
آدرس دفتر وکالت

بلوار کشاورز -اول فلسطین جنوبی-کوچه شهید امیر حسین ذاکری-بن بست اول پلاک 1 واحد 10

پذیرش : روزهای (شنبه تا چهارشنبه ) از ساعت 10:30 الی 21:30

شماره تماس :
عباس بشیری 09121271413
سعید خمسه 09124399731

جهت اقامه دعوی خلع ید دارا بودن سند رسمی و برای اقامه دعوی تصرف عدوانی اثبات سابقه تصرف خواهان و لحوق تصرف خوانده و عدوانی بودن تصرف وی الزامی است .
به اطلاع کلیه مخاطبین گرامی می رساند این دفتر حقوقی با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص به صورت ویژه در جهت حل مشکلات و دعاوی مرتبط با اراضی خدمات ارائه می نماید .
در تخصص ماست :
حل مشکلات اراضی و ثبتی و انعقاد انواع قراردادها در تخصص ماست . جهت همکاری با دفتر حقوقی تماس حاصل فرمائید .
چاپ کتب
مفتخریم اعلام نمائیم دو جلد دیگر از مجموعه کتابهای قراردادهای مدرن ( قراردادهای مدرن 3 و 4 و5) به صورت همزمان از طریق انتشارات جاودانه جنگل چاپ گردیده و از این پس در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داشت . همچنین جلد اول این مجموعه به چاپ سوم و جلد دوم برای دومین بار به چاپ رسید . صمیمانه دست دوستان ، محققین و کلیه حقوقدانان و مخاطبان ارجمند را می فشاریم که توجهشان ره توشه ای گران قدر برای فعالیت ماست .
چاپ کتاب حقوق کاربردی املاک و اراضی ، واگذاری و ....
به اطلاع کلیه علاقه مندان می رساند : کتاب حقوق کاربردی املاک ، اراضی ، واگذاری ، تبیین مالکیت ، انتقال ، انتفاع ، ارتفاق ، تخصیص ، بهره برداری ، تملک انواع اراضی ، انفال ، منابع طبیعی ، ملی ، دولتی ، اصلاحات ارضی ( نسق زارعانه ) کشت موقت ، شهری ، موات ، شهرکهای صنعتی ، معادن ، مناطق آزاد و تجاری ، مستحدث و ساحلی ، خالصه ، مجهول المالک ، موقوفه ، مسلوب المنفعه ، دایر ، بایر ، زراعی ، باغات ، بیابانی ، کویری ، عمومی ، باتلاقی پشت سدها ، شیب دار و ... تالیف : عباس بشیری ، دکتر علی اکبر براتی دارانی ، حمید قاسمی فیض آبادی ( دانشجوی دکتری ) ، مسعود عالی پور ، امیر آذربایجانی ، سعید باقری ، محمد رضا مارانی و انسیه بشیری در 1500 صفحه به چاپ مجدد( دوم)رسید . تلفن عرضه کتاب : 66482830
کتاب های تازه تالیف
کتاب نظام حاکم بر حقوق کاربردی آب، تالیف و تدوین عباس بشیری توسط انتشارات جاودانه جنگل به چاپ رسید.
 
مجموعه قراردادهاي مدرن 1-مجموعه قراردادهاي مدرن 2-مجموعه قراردادهاي مدرن 3-مجموعه قراردادهاي مدرن 4-مجموعه قراردادهاي مدرن 5-مجموعه قراردادهاي مدرن 6-شرايط فني و ضوابط قانوني انواع حريم در حقوق کاربردي ايران-اسرار تجاري الکترونيکي کاربردي-حقوق کاربردي اراضي در ايران-روابط، حوادث، قرارداد و دعاوي کارگر، کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردي ايران-قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربري ايران-نظام حقوقي حاکم بر آپارتمان در قوانين و مقررات موضوعه و رويه قضايي-راهنماي مراجعين به شوراهاي حل اختلاف-حقوق کاربردي املاک و اراضي-نظام حاکم بر حقوق کاربردي آب-مجموعه تحليلي و تفسيري مقررات اراضي داخل محدوده قانوني شهرها-نکات کليدي و کاربردي مقررات و فرهنگ آپارتمان نشيني-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها(جلد اول-بررسي و تحليل قراردادهاي پيش فروش و مشارکت ساختمان-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها (جلد دوم-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن (املاک،اراضي،آب) جلد اول-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن جلد دوم-حقوق کاربردي تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي،املاک و ساختمان هاي فاقد سند رسمي-حقوق کاربردي نسق،حق زارعانه، حق ريشه، کارافه،اراضي و املاک و باغات ،رويه قضايي-حقوق کاربردي شرايط عمومي،خصوصي و مکاتبات پيمان در مقررات و رويه قضايي
دستورالعمل ساختمانی برای پارکهاوباغها
تاریخ انتشار : 18-08-1392

دستورالعمل ساختمانی برای پارکهاوباغها

دستور‌العمل ساختمانی برای «پارک‌ ‌و باغ»
بخشنامه شهرداری‌تهران برای
جلوگیری از هر گونه ساخت‌وساز در پارک‌های عمومی
گروه مسکن- بهشاد بهرامی: برخی تحرکات در تهران برای کشاندن صحنه ساخت‌وساز به زمین‌های سبز باعث شده شهرداری‌تهران با صدور یک بخشنامه خطاب به شهرداران مناطق، «جلوگیری از هرگونه احداث بنا و ایجاد مستحدثات در پارک‌ها و فضای سبز عمومی» را به مدیران زیرمجموعه‌اش گوشزد کند.
علاوه بر این بخشنامه، روز گذشته معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران –مسوول ارشد در امر صدور پروانه‌های ساختمانی- در گفت‌وگو با «دنیای‌اقتصاد» از تشدید محافظت از پارک‌های عمومی موجود در شهر تهران خبر داد و تصریح کرد: طبق آنچه در قانون طرح جامع و تفصیلی شهر تهران آمده است، ساخت‌وساز انتفاعی در پارک‌های عمومی ممنوع است و فقط ساخت‌وسازهای گردشگری مکمل پارک در این مناطق مجاز خواهد بود.
علیرضا جاوید همچنین با تشریح دستورالعمل ساختمانی در پارک‌ها و باغات افزود: در زمین‌های سبز غیرعمومی که ویژگی مشجر یا باغ را دارند فقط در 30 درصد مساحت زمین امکان ساخت‌وساز وجود دارد و در مابقی زمین باید درختان حفظ شود.
معاون شهردار تهران اعلام کرد: صدور مجوز ساخت‌وساز در باغ‌های خصوصی و پارک‌های عمومی که در پهنه سبز واقع شده‌اند صرفا گردشگری و غیرانتفاعی است و ساخت‌وساز به صورت انبوه در پهنه‌های سبز ممنوع است.
علیرضا جاوید معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران درباره چگونگی صدور پروانه ساختمانی در پهنه سبز اظهار کرد: صدور پروانه ساختمانی در شهر تهران به سه فاکتور مهم بستگی دارد. فاکتور اول کاربری املاک است که به چهار نوع مسکونی، سبز، مختلط و تجاری تقسیم می‌شود و توسط کمیسیون ماده پنج بررسی می‌شود. فاکتور دوم نوعیت اراضی و املاک است که به دو نوع باغ و غیرباغ تقسیم‌بندی می‌شود و با تشخیص کمیسیون ماده 7 یکی از این دو تعیین می‌شود.
او ادامه داد: فاکتور سوم رای کمیسیون ماده 12 زمین شهری است که بسته به نظر این کمیسیون، زمین به چهار نوع بایر، دایر ساختمانی، دایر مشجر و موات تقسیم‌بندی می‌شود. به این ترتیب اگر ملکی در پهنه سبز قرار گرفته باشد و نوعیت آن باغ تعیین شده باشد امکان ساخت وساز انتفاعی در آن وجود ندارد مگر آنکه در پهنه G323 قرار گرفته باشد که در این صورت مجوز ساخت با سطح اشغال 20 درصد و تراکم 50 درصد به صورت کاربری گردشگری به مالک داده می‌شود.
معاون شهردار تهران به نحوه ساخت وساز در باغ‌های خصوصی اشاره کرد و گفت: اگر ملکی در پهنه مسکونی، مختلط یا تجاری قرار گرفته باشد و ازنظر نوعیت دایر مشجر یا باغ محسوب شود امکان ساخت وساز با سطح اشغال 30 درصد را دارد اما براساس مقررات باید 70 درصد باقی‌مانده درختان را حفظ کند.
جاوید مسوولیت حفاظت از پارک‌های عمومی را بر عهده شهرداری تهران عنوان کرد و افزود: شهرداری تهران برنامه دارد در حد مقدور تا پایان سال 1395 نسبت به تملک آنها اقدام کند یا اینکه با اعمال آیین نامه ماده 14 زمین شهری که در متن طرح جامع و تفصیلی تهران نیز گنجانده شده؛ به صورت توافقی با مالک، 70 درصد ملک به شهرداری تهران جهت احداث پارک عمومی واگذار ‌شود و 30 درصد باقی‌مانده تحت تملک مالک قرار گیرد که به صورت انتفاعی با کاربری مسکونی یا تجاری امکان ساخت وساز در آن وجود دارد.
جاوید تمایل انبوه سازان به ساخت وساز در پهنه‌های سبز سطح شهر به دلیل کمبود زمین را رد کرد و گفت: در چند ماه اخیر ساخت وساز در پهنه‌های مختلف تغییر نکرده است.
وی در پاسخ به پرسش «دنیای‌اقتصاد» درباره شایعه اخیر ساخت‌و‌ساز در یکی از پارک‌های شهر تهران نیز تصریح کرد: این پارک جزو پارک‌های عمومی محسوب می‌شود و امکان ساخت وساز انتفاعی در آن وجود ندارد و صرفا ساخت وسازی در آن انجام می‌شود که مکمل پارک و جنبه گردشگری داشته باشد.
جاوید اضافه کرد: به طور قطع ساخت‌وساز در زمین هایی با کاربری فضای سبز و نوعیت باغ به صورت انبوه وجود ندارد اما امکان ساخت‌وساز با کاربری گردشگری در آن هست.
متن بخشنامه
به گزارش «دنیای اقتصاد» متن بخشنامه‌ای که شهرداری تهران در ارتباط با محافظت پارک‌های عمومی از ساخت‌وساز به شهرداری‌های مناطق ابلاغ کرده به شرح زیر است:
نظر به اهمیت و ضرورت سازماندهی در امور حفظ و گسترش فضای سبز شهر تهران و جلوگیری از اعمال سلایق و همچنین دستیابی به الگوها و شیوه‌های نوین و ایجاد وحدت رویه در انجام کلیه طرح‌های مطالعاتی و اجرایی، اعم از نگهداری، توسعه و بازپیرایی، شایسته است از تاریخ این بخشنامه مقرر فرمایید ادارات فضای سبز منطقه و نواحی مکلف به رعایت مفاد ذیل باشند:
- انجام کلیه امور جاری نگهداری فضای سبز، منطبق با شرایط و جزئیات نظام‌نامه فنی و اجرایی نگهداری فضای سبز، تحت نظارت عالیه سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهر تهران
- رعایت کامل و دقیق مفاد دستورالعمل‌ها و بخشنامه‌های دوره‌ای و فصلی سازمان پارک‌ها و پاسخ جامع به مکاتبات مطروحه
- لزوم مطالعه، بررسی و نحوه برآورد و خرید اقلام گیاهی و برنامه‌ها به‌خصوص درختکاری، منطبق با اصول علمی و رعایت کاشت گونه‌های غالب و مقاوم با شرایط جغرافیایی هر منطقه و پرهیز از اعمال سلیقه با هدف صرفه و صلاح شهرداری تهران (تحت نظارت و تایید کارشناسان سازمان پارک‌ها)
- ضرورت نظارت و کنترل هرچه دقیق‌تر در خصوص حفظ درختان و جلوگیری از هرگونه ساخت‌وساز و ایجاد مستحدثات و نصب ابزارهای تبلیغاتی محیطی در پارک‌ها و فضای سبز عمومی سطح شهر خارج از طرح اولیه و عدم قطع درختان (لزوم پیش‌بینی طرح‌ها و اولویت‌های عمرانی شهر با در نظر گرفتن حداقل خسارت و طی مراحل قانونی و کسب مجوزهای لازم از کمیسیون ماده 7)
- نظارت، محاسبه، آنالیز و برآوردهای کارشناسی مناقصات نگهداری، توسعه، بازسازی و آبرسانی فضای سبز منطبق با شرایط و دستیابی به اهداف عالیه شهرداری تهران و پرداخت هزینه‌ها و صورت وضعیت‌ها (تحت نظارت عالیه سازمان پارک‌ها) و در صورت لزوم با تشخیص مراجع فرادست.
- نظارت عالیه سازمان پارک‌ها بر طراحی‌ها و کلیه پروژه‌های اجرایی فضای سبز شهر تهران.

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

دوره‌ی آموزشی حقوق کاربردی اراضی در ایران (مقدماتی)
صفحه اصلي
معرفی کتابها
لوایح دفاعی حقوقی-کیفری-
کتاب قراردادهای مدرن 5
تندیس حقوق ایران
برنامه هفتگي
کلاس تدریس نسق زارعانه
مصاحبه و مقالات
گالری تصاویر
امور موکلین
سايت هاي مرتبط
قبول کلیه دعاوی حقوقی
ادله اثبات دعوی
مشاوره تلفنی
نحوه محاسبه مهریه
سوالات حقوقي كاربران
پيام هاي كاربران
فهرست و عناوین کتاب آپارتمان
آپارتمان نشینی
مقالات کیفری
حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن ؛ واخواهی
جرایم سایبری
کارگر و کارفرما
دعاوی شهرداری و ساخت و ساز
نمونه نظریه کارشناسان دادگستری
اراضی و امور ثبتی
حمل و نقل داخلی و بین المللی
کلاهبرداری