جستجو
  وكالت آن لاين ( آنلاين ) | وکیل | سایت وکیل | وکالت | سایت وکالت | وب سایت وکیل | وکیل دادگستری | وکیل با سابقه |دفتر وکالت | مشاوره حقوقی | مشاوره آنلاین حقوقی | مشاوره تلفنی با وکیل | مشاوره تلفنی حقوقی | مشاوره با وکیل | قبول کلیه دعاوی حقوی | بانک قوانین ایران | فروشگاه کتاب نرم افزار حقوقی
کتاب ها
اراضی و املاک
اراضی و املاک
کارگاه های حقوق اراضی آپارتمان
دوره نگارش دادخواست
مجموعه قرارداد های مدرن
تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی، املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی املاک و اراضی
حقوق کاربردی آب
مقررات اراضی داخل محدوده قانونی شهر ها
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دیوان عدالت اداری
مجموعه قرارداد های مدرن 2
حقوق کاربردی راهنمای مراجعین به دادگستری دعاوی خانوادگی
نظام حقوقی حاکم بر آپارتمان در قوانین و مقررات موضوعه و رویه قضایی
مجموعه قرارداد های مدرن 4
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی ثبت املاک و اسناد، شرکت ها
حقوق کاربردی اراضی در ایران
مجموعه قرارداد های مدرن 3
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن قراردادها، اجاره، آپارتمان
آیین نگارش دادخواست ها و لوایح تخصصی مدرن دعاوی اسناد تجاری
اعاده دادرسی،دعوی متقابل،ورود ثالث،اعتراض ثالث،جلب ثالث،تجدیدنظر خواهی
شرایط فنی و ضوابط قانونی انواع حریم در حقوق کاربردی ایران
دعاوی امور حسبی،اعسار و تقسیط،رأی غیابی و واخواهی،تأمین خواسته،دستور موقت و تأمین دلیل
کتاب روابط ،حوادث،قرارداد ودعاوی کارگر،کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردی ایران
اعتبارنامه ها،ضمانت نامه ها،حواله ها،اسنادتجاری،بارنامه،بیمه نامه،تسهیلات بانکی،رهن،وثیقه
قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربردی ایران
حقوق کاربردی شرایط عمومی،خصوصی و مکاتبات پیمان در مقررات و رویه قضایی
وقف و اراضی موقوفه
مقررات و فرهنگ آپارتمان نشینی
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد اول
مقررات اراضی خارج از محدوده شهرها-جلد دوم
قرارداد های پیش فروش و مشارکت ساحتمان
حقوق کاربردی حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن در مقررات و رویه قضایی
مجموعه قراردادهای مدرن5
مجموعه توصیفی و تفسیری قوانین،مقررات و رویه قضایی آب و منابع آبی
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن (املاک،اراضی،آب) جلد اول
نمونه اسناد رسمی توضیحی مدرن جلد دوم
حقوق کاربردی تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی،املاک و ساختمان های فاقد سند رسمی
حقوق کاربردی نسق،حق زارعانه، حق ریشه، کارافه،اراضی و املاک و باغات ،رویه قضایی
کارگاه آموزشی بررسی روابط حقوقی کارگر و کارفرما
قرارداد های مدرن 6
جملات مفید حقوقی
آیا می دانید هر کسی می تواند به طور کتبی در مورد هر ادعایی از دادگاه نخستین در خواست نمایدکه طرف او را برای سازش دعوت کند.
مشاوره و قبول کلیه دعاوی حوزه حمل و نقل اعم از حمل نقل زمینی،دریایی،هوایی و نگارش قراردادهای موصوف توسط گروه حقوقی متخصص بین الملل پذیرفته می شود شماره تماس 09124399731 سعید خمسه
آدرس دفتر وکالت

بلوار کشاورز -اول فلسطین جنوبی-کوچه شهید امیر حسین ذاکری-بن بست اول پلاک 1 واحد 10

پذیرش : روزهای (شنبه تا چهارشنبه ) از ساعت 10:30 الی 21:30

شماره تماس :
عباس بشیری 09121271413
سعید خمسه 09124399731

جهت اقامه دعوی خلع ید دارا بودن سند رسمی و برای اقامه دعوی تصرف عدوانی اثبات سابقه تصرف خواهان و لحوق تصرف خوانده و عدوانی بودن تصرف وی الزامی است .
به اطلاع کلیه مخاطبین گرامی می رساند این دفتر حقوقی با بهره گیری از وکلای مجرب و متخصص به صورت ویژه در جهت حل مشکلات و دعاوی مرتبط با اراضی خدمات ارائه می نماید .
در تخصص ماست :
حل مشکلات اراضی و ثبتی و انعقاد انواع قراردادها در تخصص ماست . جهت همکاری با دفتر حقوقی تماس حاصل فرمائید .
چاپ کتب
مفتخریم اعلام نمائیم دو جلد دیگر از مجموعه کتابهای قراردادهای مدرن ( قراردادهای مدرن 3 و 4 و5) به صورت همزمان از طریق انتشارات جاودانه جنگل چاپ گردیده و از این پس در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داشت . همچنین جلد اول این مجموعه به چاپ سوم و جلد دوم برای دومین بار به چاپ رسید . صمیمانه دست دوستان ، محققین و کلیه حقوقدانان و مخاطبان ارجمند را می فشاریم که توجهشان ره توشه ای گران قدر برای فعالیت ماست .
چاپ کتاب حقوق کاربردی املاک و اراضی ، واگذاری و ....
به اطلاع کلیه علاقه مندان می رساند : کتاب حقوق کاربردی املاک ، اراضی ، واگذاری ، تبیین مالکیت ، انتقال ، انتفاع ، ارتفاق ، تخصیص ، بهره برداری ، تملک انواع اراضی ، انفال ، منابع طبیعی ، ملی ، دولتی ، اصلاحات ارضی ( نسق زارعانه ) کشت موقت ، شهری ، موات ، شهرکهای صنعتی ، معادن ، مناطق آزاد و تجاری ، مستحدث و ساحلی ، خالصه ، مجهول المالک ، موقوفه ، مسلوب المنفعه ، دایر ، بایر ، زراعی ، باغات ، بیابانی ، کویری ، عمومی ، باتلاقی پشت سدها ، شیب دار و ... تالیف : عباس بشیری ، دکتر علی اکبر براتی دارانی ، حمید قاسمی فیض آبادی ( دانشجوی دکتری ) ، مسعود عالی پور ، امیر آذربایجانی ، سعید باقری ، محمد رضا مارانی و انسیه بشیری در 1500 صفحه به چاپ مجدد( دوم)رسید . تلفن عرضه کتاب : 66482830
کتاب های تازه تالیف
کتاب نظام حاکم بر حقوق کاربردی آب، تالیف و تدوین عباس بشیری توسط انتشارات جاودانه جنگل به چاپ رسید.
 
مجموعه قراردادهاي مدرن 1-مجموعه قراردادهاي مدرن 2-مجموعه قراردادهاي مدرن 3-مجموعه قراردادهاي مدرن 4-مجموعه قراردادهاي مدرن 5-مجموعه قراردادهاي مدرن 6-شرايط فني و ضوابط قانوني انواع حريم در حقوق کاربردي ايران-اسرار تجاري الکترونيکي کاربردي-حقوق کاربردي اراضي در ايران-روابط، حوادث، قرارداد و دعاوي کارگر، کارفرما و کارگاه در حقوق کاربردي ايران-قواعد حاکم بر آپارتمان در حقوق کاربري ايران-نظام حقوقي حاکم بر آپارتمان در قوانين و مقررات موضوعه و رويه قضايي-راهنماي مراجعين به شوراهاي حل اختلاف-حقوق کاربردي املاک و اراضي-نظام حاکم بر حقوق کاربردي آب-مجموعه تحليلي و تفسيري مقررات اراضي داخل محدوده قانوني شهرها-نکات کليدي و کاربردي مقررات و فرهنگ آپارتمان نشيني-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها(جلد اول-بررسي و تحليل قراردادهاي پيش فروش و مشارکت ساختمان-مقررات اراضي خارج از محدوده شهرها (جلد دوم-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن (املاک،اراضي،آب) جلد اول-نمونه اسناد رسمي توضيحي مدرن جلد دوم-حقوق کاربردي تعيين تکليف وضعيت ثبتي اراضي،املاک و ساختمان هاي فاقد سند رسمي-حقوق کاربردي نسق،حق زارعانه، حق ريشه، کارافه،اراضي و املاک و باغات ،رويه قضايي-حقوق کاربردي شرايط عمومي،خصوصي و مکاتبات پيمان در مقررات و رويه قضايي
همه حقوق مسافر
تاریخ انتشار : 18-02-1396

همه حقوق مسافر

هميشه گفته اند قبل از امضاي هر ورقه اي با دقت آن را مطالعه کنيد. اين قاعده در مورد « سفرهاي گروهي» هم صدق مي کند. پس براي آنكه بعد از سفر در فهرست مسافران شاکي دفاتر خدمات مسافرتي قرار نگيريد، پيش از گرفتن هرتصميمي و انتخاب دفتر خدمات مسافرتي  براي سفر ، از حقوق خود به عنوان يک مسافر مطلع شويد . اين امر به شما کمک مي کند که هيچ دفتر خدمات مسافرتي نتواند  سر شما کلاه بگذارد ! و يا يك روز مانده به سفر به راحتي با يک تماس تلفني به شما خبر بدهد كه برنامه سفرتان لغو شده است.
  يكي از مديران دفاتر خدمات مسافرتي با تاكيد براينكه قراردادي كه بين مسافر و آژانس به امضا مي رسد، سند حقوقي به شمار مي آيد، مي گويد: مسافران بايد به اين مهم دقت کنند که هنگام بستن قرارداد، بهتر است نكاتي را كه مربوط به حقوق شان است را خوب مطالعه كنند.
وي مي افزايد: اگر قرار باشد توري لغو شود، موظفيم چند روز قبل اين خبر را به مسافران اعلام كنيم. اگر به صورت اتفاقي و هنگام آغاز تور، خبر لغو به مسافران داده شود نماينده آژانس موظف است هزينه ها را برآورد كرده و كل هزينه را به مسافران برگرداند. گاهي هم براي اينکه اوقات مسافران از اين لغو، تلخ نشود، از تورهاي جايگزين استفاده
مي کنيم. وي ادامه مي دهد : متاسفانه دفاتر زيادي بدون مجوز در حال فعاليت وبرگزاري تور هستند و بيشتر مشکلات نيز مربوط به همين دفاتر غيرقانوني است. بنابراين لازم است مسافر به مجوز اين دفاتر دقت کند . کار سختي هم نيست. نياز به جست وجو در فضاي مجازي هم ندارد، فقط بايد بدانيد که هر آژانسي موظف است مجوز فعاليتش را به ديوار نصب کند. وي همچنين يادآور مي شود : به ياد داشته باشيد که در حال حاضر تعداد زيادي از دفاتر هم هستند که فقط فروشنده « تور»اند و به عبارت ديگر دلال محسوب مي شوند .

راهي براي شكايت از تورهاي متخلف
 همه اين حرفها، صحيح و متين. اما اگر خداي نکرده همسفر تورهاي گردشگري متخلف شديد، نه عصباني شويد و نه غمگين. مطمئن باشيد پول شما به هدر نرفته است و راهي براي گرفتن حق تان وجود دارد.
گام اول اينکه ، شما مي توانيد از اين تورهاي متخلف به كميته حل اختلاف و بررسي شكايات سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري شكايت كنيد. اگر مشكل حل نشد، شايد پرونده‌تان به شوراي عالي تجديدنظر برود، اما اگر آژانس مسافرتي كه از آن خدمات گرفته‌ايد بي‌مجوز باشد، پرونده‌تان سرگردان و بي‌نتيجه مي‌شود، چون نه آن كميته مسوول است و نه شوراي عالي تجديدنظر؛ بلكه  شما، ناخواسته گرفتار يک داستان كلاهبرداري شده ايد.
ناراحت نباشيد هنوز راهکارهاي ديگري هم براي گرفتن حق شما به عنوان يک مسافر وجود دارد.فقط کافي است که کمي حوصله به خرج بدهيد و سطرهاي زير را
 دنبال کنيد.

 

گام بعدي، شوراي حل اختلاف
 اگر راهکار بالا جواب نداد ، براي اينکه بتوانيد از حق خود دفاع کنيد، فقط کافيست که نامه نگاري کنيد، آن هم به شيوه اي که کارشناس مطلب ما مي گويد:
«پس از توافق مسافر و آژانس و در هنگام سفراگر موردي مغاير قرارداد پيش آمد، بهتر است مسافر به آژانس به صورت کتبي اطلاع دهد.  به عنوان مثال اگر در قرارداد هتل 5 ستاره قيد شده اما اقامت در هتل 4 ستاره بود،‌ کارت يا برگه‌ پرداخت که نشان دهنده اقامت باشد‌، کافي خواهد بود تا پس از بازگشت از آژانس درخواست غرامت کرده و در صورت انکار،‌ شکايت کنيد».
وي ادامه مي دهد : معمولا مسافران براي شکايت به اداره کل سازمان ميراث در استان‌ها مراجعه مي‌کنند، اما اين سازمان قدرت اجرايي ندارد و نهايت امر، آژانس متخلف حکم تعليق مي‌گيرد که اين نتيجه نيز به عوامل متعددي بستگي دارد. در حالي که اگر مردم به شوراي حل اختلاف شکايت کنند،‌ خيلي سريع‌تر به کارشان رسيدگي شده و به نتيجه مي‌رسند.
  وي به موردهاي مشابه  اشاره مي کند و مي گويد: خاطرم هست که يک نمونه‌ آژانسي 70 شاکي داشت، بيش از 60 مسافر به سازمان مراجعه کردند که هيچ نتيجه‌اي نگرفتند. اما 10 نفرشاکي که به شوراي حل اختلاف مراجعه کردند،‌ خسارت گرفتند و حتي توانستند آژانس را تعطيل کنند.
  اين کارشناس گردشگري تصريح مي کند: شوراي حل اختلاف در مناطق مختلف شعبه دارد و مسافر مي‌تواند به شعبه‌اي که هم منطقه با آژانس است،‌ مراجعه کند. به طور معمول شورا به کارشناس ارجاع مي‌دهد. اما مسافر شاکي مي‌تواند در دادخواست نيز درخواست کارشناس کند که در اين صورت رسيدگي سريع‌تر انجام مي‌شود.
 
قرارداد تور را حتما بخوانيد
رييس جامعه تورگردانان ايران، يكي از اعضاي شوراي عالي تجديدنظر ويژه آژانس‌هاي گردشگري است. به گفته او موضوع بيشتر پرونده‌هايي كه به اين شورا مي‌رسد شكايت‌هاي مردمي از آژانس‌هاست. اما پرونده‌هايي هم وجود دارد كه در آنها آژانس مسافرتي از آژانس ديگر شكايت كرده است.
ابراهيم پورفرج، درباره شكايت‌هاي مردمي به « حمايت» توضيح مي‌دهد: درست است كه گاهي تورها به تعهدات‌شان در قبال مردم عمل نمي‌كنند، اما برخي مردم نيز هنگام خريد برنامه سفر بي‌توجه هستند. براي مثال به جزييات برنامه سفر كه در قرارداد ذكر شده دقت نمي‌كنند يا مبنايشان براي انتخاب تور فقط قيمت كم آن است.
  وي ادامه مي دهد : مصداق بي‌دقتي مردم نسبت به جزييات برنامه سفرشان كه باعث شكايت‌هاي بعدي مي‌شود. مثلا در يكي از پرونده‌ها، مسافري از آژانس گردشگري به دليل محل اقامتش شكايت كرده بود . در برنامه مسافرتي اين آژانس قيد شده بود كه مسافران در طول سفر در هتلي 5 ستاره ساكن مي‌شوند، اما هتلي كه مسافران در آن اسكان داده شده‌اند گرچه 5 ستاره بوده، اما نسبت به هتل‌هاي 5 ستاره‌اي ديگراز كيفيت پايين‌تري برخوردار بوده است.
رييس جامعه تورگردان‌ها تصريح مي‌كند: مسافر بايد بداند که در رنکينگ هتل ها چهار نوع هتل 5 ستاره وجود دارد كه سطح خدمات آنها با هم متفاوت است .پس خود مسافر بايد سوال مي کرده كه منظور از هتل 5 ستاره‌اي كه در قرارداد آمده، دقيقا کدام نوع است.A ، B، C  يا تاپ ؟
 وي اظهار مي دارد : به اين ترتيب گرچه تور گردشگري به تعهدش براساس قرارداد عمل كرده، اما نتوانسته است انتظار مسافرانش را برآورده كند. با اين حال قانون در اين پرونده، آژانس مسافرتي را بي‌گناه مي شناسد هر چند مي‌توانست در قراردادش نوع هتل 5 ستاره را مشخص كند.
 
هر ارزاني بي علت نيست
 پورفرج همچنين با ارايه مثال ديگري مي گويد : برخي مردم از سر نا آگاهي از قيمت خدمات سفر، از آژانس‌دارها شكايت مي‌كنند. براي مثال در يكي از پرونده‌هاي شوراي عالي تجديدنظر، مسافري شكايت كرده كه هزينه اقامتش در هتل به دليل درخواست يك سوئيت اضافه ، بالاتر رفته است در حالي كه نمي‌دانسته كرايه سوئيت اضافه، هزينه اقامتش را به شدت بالا مي‌برد.
يک ضرب‌المثل قديمي مي‌گويد: «هر ارزاني بي علت نيست » يعني ارزان خريدن معمولا مترادف سود كردن نيست و اغلب كالاهاي ارزان، بي‌كيفيت است. سفر هم يك كالاست و سفر زيادي ارزان، بايد هر مسافري را به شك بيندازد كه شايد كاسه‌اي زير نيم‌كاسه باشد!
رييس جامعه تورگردانان ايران ادامه مي دهد : دومين گروه از پرونده‌هايي كه اغلب در شوراي عالي تجديدنظر بررسي مي‌شود، پرونده‌هاي مربوط به تورهاي ارزان‌قيمت است كه به تعهدات شان عمل نكرده‌اند.
وي توضيح مي‌دهد: بازار گرم رقابت ميان آژانس‌هاي مسافرتي باعث مي‌شود برخي از آژانس دارها با هدف جذب مشتري، قيمت بسيار پاييني براي سفر پيشنهاد كنند و طبيعي است كه در طول سفر ناچار مي‌شوند براي جبران هزينه اندكي كه از مردم گرفته‌اند، از خدماتشان بكاهند ، اتفاقي که سطح كيفي تور را کاهش مي دهد.
 
مسافران اتوبوس ها بدانند
 يادتان باشد براساس قانون، خريد بليط به منزله قراردادي است ميان مسافر و شرکت مسافربري. بنابراين براي آنکه از تمام حقوق مسافر برخوردار باشيد ، حتما براي استفاده از وسايل نقليه و آغاز سفر، از مراکز معتبر بليط تهيه کند. از جمله حقوق مسافران که بليط تهيه کرده اند، استرداد بليط است. براين اساس مسافر در صورت انصراف از سفر تا يک ساعت مانده به زمان حرکت، اگر بليط خود را به صندوق پس بدهد، مي تواند 90درصد مبلغ بليط راپس بگيرد. اگر مسافر از اتوبوس جا بماند مي تواند 50 درصد مبلغ بليط را پس بگيرد. يادتان باشد هر مسافر اتوبوس حق دارد 20 کيلو بار داشته باشد. ضمن آنکه همه حقوق يک مسافر پشت بليطي که تهيه مي کند نوشته شده است. اين قرار داد را تا پايان سفر نگه داريد تا در صورت بروز مشکل از اين قرارداد به نفع خود بهره ببريد.

 

 

 

تیم حقوقی جناب آقای عباس بشیری، متشکل از متخصصان گرایش های مختلف حقوقی ازجمله گرایش خصوصی، کیفری، اراضی، قراردادها، ثبتی و ... و دارای بیش از 40 جلد کتاب حقوقی در تمام زمینه های کاربردی رشته حقوق آماده ارائه مشاوره و پذیرش وکالت شما در کلیه شاخه های حقوقی ازجمله خصوصی، کیفری، قراردادها، اراضی، ثبتی و ... می باشد.

تلفن تماس: 09122170576-09121271413

نظر شما

نام * :
پست الكترونيكي * :
وب سایت :
نظر *:
  کد امنیتی را وارد نمایید :
اختصاصي براي مدير سايت ( درصورت انتخاب اين گزينه نظر شما در وب سايت ديده نخواهد شد )
لطفا از ارسال سوالات حقوقي در این صفحه خودداری نمائید . به سوالات حقوقي در این بخش پاسخ داده نمیشود .

دوره‌ی آموزشی حقوق کاربردی اراضی در ایران (مقدماتی)
صفحه اصلي
معرفی کتابها
لوایح دفاعی حقوقی-کیفری-
کتاب قراردادهای مدرن 5
تندیس حقوق ایران
برنامه هفتگي
کلاس تدریس نسق زارعانه
مصاحبه و مقالات
گالری تصاویر
امور موکلین
سايت هاي مرتبط
قبول کلیه دعاوی حقوقی
ادله اثبات دعوی
مشاوره تلفنی
نحوه محاسبه مهریه
سوالات حقوقي كاربران
پيام هاي كاربران
فهرست و عناوین کتاب آپارتمان
آپارتمان نشینی
مقالات کیفری
حکم غیابی و نحوه اعتراض به آن ؛ واخواهی
جرایم سایبری
کارگر و کارفرما
دعاوی شهرداری و ساخت و ساز
نمونه نظریه کارشناسان دادگستری
اراضی و امور ثبتی
حمل و نقل داخلی و بین المللی
کلاهبرداری